НОВА ЕКСЛУЗИВНА КОЛЕКЦИЈА ВО „РУМОР“
бул.„Туристичка“ - зграда „Печијаре“, до ординација „Дарон“


Новите парчиња од зимскaта колекцијаво #RumorShop се продаваат со брзо темпо. Не прошуштајте ги новите костумизирани принтови и хибрид фустани, како и големата селекција на унисекс дуксери. Есенските колекции се се' уште намалени за 70%!Секое парче облека на Румор, ја носи етикетата „Посебно изработени материјали во Италија, со страст изработени производи во Македонија“. Во есенската колекција на Румор може да се најдат здолништа, капути, кошули, рачно плетени џемпери, изработени од квалитетни италијански материјали.Покрај колекцијата на брендот Румор, во бутикот ќе најдете парчиња облека и накит и од други познати брендови: Risto, Париз (http://risto.com/), We Are Owls, Њујорк (https://weareowls.com/), Monographie, Париз (http://www.monographieparis.com/), Uniqlo, Токио (https://www.uniqlo.com), Sidian, Erstaz&Vanes, Нотингем (http://www.sidianersatzvanes.com/), Galeries Lafayettes, Париз (https://www.galerieslafayette.com/), Citizens of Humanity, Лос Анџелес (https://www.citizensofhumanity.com/) Joomi lim, Њујорк (https://joomilim.com/).Румор лимитед колекција


Во меѓувреме во галеријата „Акантус“ во Скопје постојано изложена на продажба е Румор лимитед колекцијата која се „освежува“ со нови, ексклузивни парчиња облека, секои две недели.НОВА ЕКСЛУЗИВНА КОЛЕКЦИЈА ВО „РУМОР“
бул.„Туристичка“ - зграда „Печијаре“, до ординација „Дарон“

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833