ОГЛАСИ

Ноќна трка во Охрид !


На 19 мај (сабота) со почеток во 21 часот во Охрид ќе се организира „Night light run“ настан кој е во склоп на Атлетскиот викенд „Охрид трчаТ“. Стартот на ноќната трка е кај каналот Студечишта, а финишот на Градскиот плоштад, каде организаторите подготвуваат забава и дружење со музика во живо.OhridNews

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 561 гласови (31%)

Не - 1249 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833