ОГЛАСИ

Петок 7-ми април, вечер на староградска музика во најурбаното мезачко катче во Охрид. Уживајте во најголемиот избор на мезиња, вина и ракии и музиката на Ансамбл „Билјана јуниор" во „Мезе бар 10“.


Почеток на забавата 21.00.Во меѓувреме уживајте во специјалитетите од новото, освежено дневно мени на „Мезе бар“ по екстра цени со стандарден квалитет.


Резервации на 070-391-492 или 078-207-701.


ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833