ОГЛАСИ

Петок 10-ти март, вечер на староградска музика во најурбаното мезачко катче во Охрид. Уживајте во најголемиот избор на мезиња, вина и ракии и музиката на Ансамбл „Билјана јуниор" и Владимит во „Мезе бар 10“.


Почеток на забавата 21.00.Во меѓувреме уживајте во специјалитетите од новото, освежено дневно мени на „Мезе бар“ по екстра цени со стандарден квалитет.


Резервации на 070-391-492 или 078-207-701.


ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

На кое место ќе заврши РК Охрид во плејофот од Супер лигата?

1

2

3

Од 4 до 6 место

Гласај

1 - 183 гласови (30%)

2 - 81 гласови (13%)

3 - 105 гласови (17%)

Од 4 до 6 место - 249 гласови (40%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833