ОГЛАСИ

На 22-ри октомври во ресторанот „Билјанини извори“ ќе се одржи новото издание на „Есенски џез“ со Владимир Четкар.


На настанот ќе биде промовирано новото музичко видео на Четкар, кое се снима на повеќе окации во Македонија.

Есенски џез во ресторан „Билјанини Извори“ со Владимир Четкар започнува во 14 часот.

Инфо и резервации на: +389 78 474 656, +389 78 278 501.


Влезот е бесплатен!


ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1271 гласови (89%)

Не - 164 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833