ОГЛАСИ

Во недела, 10-ти декември, на СРЦ „Билјанини извори“ во Охрид, ќе се одржи Хуманитарен турнир во ракомет и мал фудбал за поддршка на малиот но голем борец Јане од Скопје, кој боледува од спинална мускулна атрофија. Неговата иднина зависи од лекот Спинраза, лек кој го чека 8 години.


Приказната за Јане го обиколи целиот свет, а поддршка нему му изразија познати светски фудбалери како Пол Погба, Луис Фиго и други. Јане го сака фудбалот, а идол му е Кристијано Роналдо. Верува дека еден ден ќе оздрави и ќе започне фудбалска кариера. Да му помогнеме да го оствари својот сон.


Турнирот започнува во 11.30 часот. Добредојдени се сите хумани граѓани.


ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 467 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833