ОГЛАСИ

Со богато мени и прекрасна забава од хотел Нова Ривиера ве покануваат да ја прославите Стара Нова година. Менито кое чини само 900 денари, нуди низа специјалитети на куќата. 


Безалкохолните и алкохолни пијалоци (ракија, узо, коњак, пиво, бело и црвено вино) се неограничени. За забавата ќе се погрижи групата „Стил“.


Резервации на бројот:070/391-492 и 078/207-701.


ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833