ОГЛАСИ

Многу клиенти и "пациенти" кога ќе видат Магионичар секогаш посакуваат да го носат во казино! :)
Кога некој ќе се претстави како магионичар, првата реакција е секогаш: Те молам, може еден трик!

Горан Митревски Гандини е сосема различна приказна од оваа. Малите детали кои ги посветува во својата работа со неговите раце и несекојдневните предмети на ВАШАТА маса ќе ве натераат да се запрашате за она што е реално и она што не е.


Сите ние знаеме дека се е трик, но идејата е барем за момент да ве одведеме во свет каде што се е возможно.
Кога Вие ќе се оттргнете од секојдневната реалност и со насмевка ќе се придружите на неговата нереална реалност,тоа ќе биде Магија.

Повелете на едно поинакво дружење. Се гледаме во сабота 10.03.2018 13:00 часот


Cuba Libre beach & bar


ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 2075 гласови (88%)

Не - 292 гласови (12%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833