ОГЛАСИ

Охридските кошаркари во 16-та рунда од Првата кошаркарска лига на домашен терен во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе го пречекаат составот на Пелистер. После поразот од Кожув во Гевгелија избраниците на Петар Чочороски немаат право на нова грешка во трката за местата на табелата кои водат во плејофот. Натпреварот се игра во 17 часот и 30 минути, а влезот во салата е бесплатен.OhridNews

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833