ОГЛАСИ

Арон го нема од вчера, изгубен е кај отпадот накај с.Велгошти (поточно ул.Живко Чинго бр.10). Многу е мил и дружељубив и со оглед на тоа што е чуван во домашни услови сега сигурно е преплашен и премрзнат!


Карактеристично е за него што има издолжена муцка.


Доколку некој има некаква информација или го забележал нека се јави на 072 691 500 Маријана.

Арон


 

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (15%)

Не - 23 гласови (85%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833