ОГЛАСИ

Т.А. „Фибула“ Охрид објавува оглас за 12 работни места: туристички работник - водичи, пратители и претставници по хотели (host).


Кандидатите треба да ги исполнуваат следните услови:


-Високо образование


-Одлично познавање на француски, холандски или полски јазик.


Кандидатите своите CV-a да ги испратат на следната адреса: fibulaohrid@t.mk, или да ги донесат во просториите на Т.А. „Фибула“ Охрид на бул. „Македонски Просветители“ 14 А Охрид.

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 916 гласови (37%)

Не - 653 гласови (26%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 939 гласови (37%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833