ОГЛАСИ

Хотел „Бетон“ - Охрид има потреба од работници и тоа:


-Шеф на кујна со ВСС


-Готвачи - тројца работници со ССС


-Рецепционер - еден работник со ССС


-Келнери - тројца работници со ССС


-Помошник келнер - четворица работници со ССС


-Шанкер - двајца работници со ССС


-Помошник во кујна - петмина работници со ССС


-Раководител на собарки - еден работник со ССС


-Хигиеничарка/Собарка - 10 работници со ССС


Информации на тел. 046 277 366; e-mail: recepcija@beton.com.mk; или лично во хотелот.

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали актуелната политичка криза може да се одрази на туристичката сезона во Охрид?

Да

Не

Гласај

Да - 707 гласови (77%)

Не - 209 гласови (23%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833