ОГЛАСИ

Сакате да станете професионален готвач, пекар, келнер, бармен или барист. Пријавете се на бесплатните обуки кои ќе се одржат во Охрид. Стекнете знаење од искусни луѓе во овие професии и бизнисот.


Организатор е GIZ LEIWW –Програма за поттикнување на вработливост во туризмот. со клик на следниот ЛИНК ќе го најдете апликативниот формулар за пријавување на обуките.


Дополнителни информации на телефон: 070 414 720

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1254 гласови (37%)

Не - 845 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1262 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833