ОГЛАСИ

Оглас за вработување


Ентер ДОО, за потребите на своите работни единици во Скопје и Охрид објавува слободни работни места за:


1. Имплементатор на деловни софтверски решенија (работна единица во Скопје) со потребни квалификации:


• завршено високо образование од економски или технички науки


• одлично познавање на англискиот јазик и канцелариско користење на компјутерите


• познавање на сметководство и ERP програми ќе се смета за предност


• работно искуство со компјутери, системски софтвер и бази на податоци ќе се смета за предност


• возачка дозвола Б категорија


2. Апликативен програмер (работни единици во Скопје и Охрид) со потребни квалификации:


• завршено високо образование од информатички/компјутерски науки


• одлично познавање на англискиот јазик,


• познавање на следните технологии .NET, ASP.NET MVC


• искуство со C#, SQL, LINQ, JavaScript, HTML CSS, Version Control TFS


• познавање на сметководство и ERP програми ќе се смета за предност


• возачка дозвола Б категорија,


Рок за доставување на апликации: 15.12 2017 (петок). За наведените работни места може да конкурираат лица со и без работно искуство. Заинтересираните кандидати ќе бидат интервјуирани и тестирани за проверка на нивните квалификации. Начин на доставување на апликации CV-a: по пошта, лично или е-маил. Доставување на апликации и информации во просториите на Ентер, на ул. Јане Сандански 26 во Охрид и на ул. Загребска 28 во Скопје, секој работен ден од 08 до 16 часот и на телефон 046 231-270 или на е-маил : jobs@enter.com.mk


Лице за контакт информации: Љубинка Кочовска.

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833