ОГЛАСИ

Св. Наум, Ресторан Острово и Бисери Ристески прикажани низ магично видео

OhridNews TV | OhridNews TV | 13.10.2016 08:03Посети : 5408

Прекрасниот Св. Наум, Љубаништа и Националниот Парк Галичица се дел од новото промотивно туристичко видео за Апартманите "Ристески", Манастирот Св. Наум, Ресторан "Острово" и Охридски Бисер "Ристески".Три минутната приказна ги доловува убавините на овие магични места на езерското крајбрежје, особено околината на манастирот Св. Наум и целосната понудата.Во видеото е прикажана традиционалната изработка на бисерите "Ристески" се до подводните извори на Црни Дрим кои се мајка на Охридското езеро и богатата национална кујна на ресторанот Острово. Видеото го изработи Стојан Стојановски - 2С студио.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1306 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833