ОГЛАСИ

ПССССССТ!!!

Отворена | Писма | 10.12.2016 17:49Посети : 2812

Псссссст....


Денес сум многу среќен.
Пресреќен.
Возбуден.
Чист во мислите.
Остави празници, имендени, слави.
Изборниот молк е спас.
Јас сум за секој ден да има политичка тишина во Македонија.
Клучот што фалеше.
За да не ги слушаме повеќе стандардните, режирани, празни вертувања.
И смешните „силни“ зборови...
Да се мислиш дали е се ова вистина или комедија.
Силен политичар е оној кој не зборува само, туку работи.
Кој ќе им го подобри животот на своите гласачи.


Влатко Амстердам


Ставовите изнесени во рубриката Писма-Колумни се ставови на авторите и редакцијата на OhridNews не сноси одоговорност за содржината на истите

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Отворена

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 559 гласови (31%)

Не - 1240 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833