ОГЛАСИ

Подароци за секоја пригода и секаква возраст отсега на едно место во "TOP GIFT SHOP"

Вести | Охрид | 22.12.2016 14:17Посети : 17216

Добивте покана за роденден, одите на именден, славите јубилеј или друг убав настан. Ви треба подарок, но немате многу време за шетање по продавници. Не грижете се, отсега можете брзо и квалитетно да изберете подарок за секоја пригода и секаква возраст во ново отворениот "TOP GIFT SHOP", во центарот на Охрид."TOP GIFT SHOP" народски кажано е супер опремена „џиџимицарница“ во која ќе најдете пригодни подароци за мали и за големи, играчки, „акцесоари“, сезонски украси (новогодишни, божикни), рамки за слики во разни димензии, миризливи свеќи, украсни шишиња и кесички, огледала...
Во "TOP GIFT SHOP" има од игла до локомотива. Таму ќе најдете корисни предмети за домаќинство и прозводи од текстил како ќебиња, папучи и друго.Посебно интересна е роденденската програма. "TOP GIFT SHOP" нуди разни свеќи, чаршафи, маски, свиерчиња, чинии со цртани ликови, балони на хелиум со јунаците од филмовите, како и специјални подароци и балони за новороденчиња."TOP GIFT SHOP" кој е дел од познатиот трговски ланец „Топ маркети“, ќе го најдете во близина на плоштадот, во поранешно "Mezzo Forte".


OhridNews
Фото: Емилио

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833