ОГЛАСИ

Празнично промовиран видео спотот за песната „Smile“

Занимливости | Охрид | 31.12.2016 21:03Посети : 2078

Песната „Smile“ која беше промовирана на 10-годишнината од стоматолошката организација „Д-р Стоев“, во изведба на музичкиот уметник Боби Мојсоски, доби видео запис, кој е промовиран за новогодишните празници.-“SMILE" е музички проект кој настана како соработка со Стоматолошка Ординација Д-р Сашо Стоев, со цел да се подигне свеста за насмевката и важноста на позитивната енергија. Навистина ми е мило што бев дел од овој тим и се надевам дека синглот ќе ви донесе насмевки и позитивна енергија каква што будеше во мене кога ја снимав оваа песна. - изјави Боби Мојсоски.


Текстот е на Марија Филева Стоев, музиката на Мартин Милески, а аранжманот на Димче Китрозоски.


OhridNews 


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (14%)

Не - 24 гласови (86%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833