ОГЛАСИ

Божикна доза креативен хумор во Jazz Inn со Никола Тодороски

Занимливости | Охрид | 06.01.2017 07:00Посети : 1518

Љубителите на креативниот хумор на 7-ми јануари, Божик, ќе имаат можност да уживаат во настапот на извонредниот стендап комичар Никола Тодороски во клубот Jazz Inn во Охрид.Публиката во Jazz Inn ќе има можност репризно да го проследи материјалот од „Зимската бајка“, плус неколку нови теми специјално подготвени за саботниот настап, вели Никола.


Атмосферата ќе ја загрее Зоран Донев.


Билети во претпродажба во мјузик шоп Зи Зи Топ по цена од 150 денари и на денот на шоуто по 200 денари.


Почеток 21.00.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833