ОГЛАСИ

Писмо и реакција од АК Охрид за изборот за најдобар спортист во Охрид за 2016 година

Отворена | Писма | 09.01.2017 20:41Посети : 3501

Атлетскиот клуб Охрид до спортската редакција на најчитаниот интернет портал во регионов, Ohrid News испрати писмо по повод изборот за најдобар спортист во Охрид за 2016 година. Писмото ви го пренесуваме во целост.Почитувани,


Атлетски Клуб Охрид осеќа морална одговорност да реагира на веста која се извинуваме но случајно ја прочитавме во вашиот медиум во врска со најавениот избор на спортист на градот Охрид. Како и минатата година кога бевте и Вие сведоци на истата манифестација повторно не сме известени за одржувањето на овој настан како и поголемиот број на клубови претпоставуваме.Минатата година дури се гласаше дали да се одржи манифестацијата по реакцијата на повеќето присутни клубови,зарем треба да дозволиме повторно да се случува истото и за жал грубо кажано оваа фарса да продолжи.Минатата година дури се тврдеше од страна на секретарот дека пријавата на АК Охрид не е примена па листата од лани ви ја испраќам во прилог со валиден датум за да се потврди кажаното.


Инаку и тогаш не бевме известени иако мејловите се уредно доставени своевремено до Сојузот на Спортови кој за жал никогаш не не известил за било што туку за сите настани мора да научиме преку вас медиумите.Каков е тој Сојуз на Спортови кој ни еднаш не се обратил до клубот да праша како излегува на крај во овие да кажеме тешки времиња за спортот, за жал мислиме дека постои само на хартија.Оваа година имавме двајца потенцијални кандидати за учество на Олимписките Игри во Рио за жал вероватно заради прераната смрт на почитуваниот тренер Проф. Влатко Димитров кој не беше со нив на одлучувачкиот натпревар не го постигнаа бараниот резултат и не се пласираа и покрај срушените државни рекорди.


Денес на 09.01.2017 дознаваме дека утре е последен ден за пријавување па прашање е дали можеме да доставиме уредна документација како што треба и дали постои некој урнек образец кој треба да се пополни или се остава на клубовите индивидуално да пополнуваат и впрочем кој се критериумите за избор на спортист и во кој се категории може да се аплицира незнам дали без известувањето од Сојузот на Спортови може да се достави апликацијата.


Со Почит, 


Председател на Управен Одбор на АК Охрид - Охрид


Г-дин Пецо Неданов


Ставовите изнесени во рубриката Писма-Колумни се ставови на авторите и редакцијата на OhridNews не сноси одоговорност за содржината на истите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Отворена

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833