ОГЛАСИ

„Галебите“ стартуваа со зимските подготовки

Спорт | Охрид | 09.01.2017 21:39Посети : 2422

Кошаркарскиот клуб АВ Охрид ги стартуваше зимските подготовки за продолжение од сезоната во Првата кошаркарска лига.Ростерот на Петар Чочороски не претрпе големи измени и во тимот недостасува само Дарко Димковски кој спогодбено го раскина договорот со охридскиот клуб.
„Галебите“ недела дена ќе тренираат во полн погон односно со голем интезитет и ќе имаат по два тренинзи на ден. Останатите денови до почетокот на Првата лига ќе поработат на технички план.
- Базични подготовки имавме пред почетокот на сезоната, а сега само ќе го кренеме темпото, затоа што толку имаме време. Поларните температури под нулата не` не плашат и ќе тренираме во полн елан во позитивна атмосфера. - рече Чочороски.

Охриѓани првиот меч во втората полусезона го играат на 21 јануари на домашен терен против составот на Фени Индустри.


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833