ОГЛАСИ

Лице од гостиварско извшило тешки кражби во Струга

Вести | Охрид | 10.01.2017 14:59Посети : 1104

СВР Охрид поднесе кривична пријава против 23-годишно лице од гостиварското село Дебреште, поради постоење основано сомнение за сторени две кривични дела „тешка кражба“.



Првото кривично дело, пријавениот, го извршил на 26-ти декември во сервис за мобилни телефони лоциран во градскиот безистен во Струга, сопственост на лице од Октиси. Пријавениот со употреба на подесен предмет од излогот одзел повеќе мобилни телефони.


Второто кривично дело го извршил на  27-ми декември, во менувачница на улицата „Ѓорѓи Ѓоргон“ во Струга, сопственост на стружанец, при што со подесен предмет ја отворил вратата од каде одзел 50 швајцарски франци и метален сеф во кој имало метални монети денари и евра, со што е причинета материјална штета од 70.000 денари.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833