ОГЛАСИ

Видео: Охрид се солидаризира со семејството Садик

OhridNews TV | OhridNews TV | 10.01.2017 15:55Посети : 8527

Општината Охрид од  буџетот интервентно ќе издвои средства за помош на  семејството Садик чија куќа вчера целосно изгоре во пожар. Ова го најави градоначалникот  Бакрачески кој денеска го посети семејството Садик, кое се подготвувало да го одбележи роденденот на 52 годишниот Музафер кога избил пожарот. Стручните служби на општината и Професионалната противпожарна единица извршија проценка на направената штета. Според првичните информации од истрагата причина за пожарот бил оџакот од каде огнот брзо се проширил на целата куќа. За среќа жртви и повредени нема, а направена е поголема материјална штета.Охрид се солидаризира со семејството Садик


OhridNews


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (15%)

Не - 22 гласови (85%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833