ОГЛАСИ

Укината забраната за движење на товарни возила на Стража

Вести | Македонија | 10.01.2017 16:10Посети : 498

Според најновите информации од АМСМ од 15.50 часот, забрани за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека, како и на крак Маврово – Дебар. Забраната за сообраќај за тешки товарни возила за планинскиот превој Стража во 15.30 часот  се укинува.Од 14:35 ч. забранет е сообраќајот кон граничниот премин Делчево за товарни возила,  поради излизгување на товарно возило и блокирање на патот од бугарската страна.Сообраќајот за патнички возила се одвива нормално. Воведена е забрана за тешки товарни возила за патниот правец Кочани-Делчево-граничен премин Делчево.

Магистралниот пат А3 Ресен-Битола-Прилеп, кај м.в.„Баир“, е блокиран за сообраќај и се пренасочува низ центарот на градот.

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози, наместа со остатоци од снег на коловозот, по интервенција на дежурните екипи од Македонијапат. Снег со слаб интензитет паѓа низ цела Македонија. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 67 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833