ОГЛАСИ

Фото: Пелистер во Охрид ги запали моторите

Спорт | Охрид | 10.01.2017 16:16Посети : 1302

Во отсуство на шефот на стручниот штаб, Наџи Шенсои, фудбалскиот клуб Пелистер со тренинг во спортско рекреативниот центар „Билјанини Извори“ ги започна зимските подготовки во Охрид за продолжението од сезоната во Првата македонска фудбалска лига.

„Зелено белите“ кои есенската полусезона ја завршија на третата позиција на табелата во Првата лига во Охрид ќе се подготвуваат две недели.

Меѓу 30-тината фудбалери на првиот тренинг беа и новајлиите во екипата Баже Илијоски, Мартин Блажески и Јасмин Мециновиц. Во тек на подготовките ќе се приклучи и најновото засилување од Бразил, Фернандо Силва Дос Сантос кое пристигна од Бугарија.Пелистер во Охрид на 18 јануари ќе одигра и контролен натпревар со Шкендија која исто така ќе се подготвува во градот под Самоиловите тврдини.


Двојки:


30 Јануари Шкупи –Новаци


31 Јануари Борац Чачак – Македонија Ѓ П


31 Јануари Спартак Суботица - Победа


01 Февруари Ренова – Младост П


01 Февруари Крупа – Победа


02 Февруари Македониа Ѓ П – Шкупи


04 Февруари Спартак Суботица – Борац Чачак


04 Февруари Ренова – Македонија Ѓ П


05 Февруари Крупа – Шкупи


07 Февруари Ренова - Крупа


07 Февруари Борац Чачак – Младост П


08 Февруари Борац Чачак – Шкупи


09 Февруари Крупа – Спартак Суботица 


10 Февруари Ренова – Новаци


Мх.П.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833