ОГЛАСИ

Мурињо: Сите мора уште повеќе да се подобриме

Спорт | Свет | 11.01.2017 09:01Посети : 577

Манчестер Јунајтед со головите на Хуан Мата и Маруане Фелаини во второто полувреме со 2-0 го совладаа Хул во првиот од двата мечеви во 1/2 финалето во Лига купот.Стратегот на „црвените ѓаволи“, Жозе Мурињо ги искритикува сите почнувајќи лично од себе, па фудбалерите и навивачите.

- Сите мораме да бидеме уште подобри, јас, навивачите и фудбалерите. Ние сме тие кои одговараме за навивачите, затоа што со нашиот пристап нив им даваме ентузијазам на трибините. Имаме брилијатни навивачи и на неделниот меч со Ливерпул треба да го дадат најдоброто од себе, бидејќи ни требаат. - изјави Мурињо после мечот со Хул.


Полуфиналната средба со Хул поради настинка ја пропушти Златан Ибрахимовиќ кој ќе биде фит за дербито со Ливерпул в недела со почеток во 17 часот на Олд Трафорд.


„Ѓаволите“ на пат за Вембли (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 67 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833