ОГЛАСИ

Шарапова напорно се подготвува за враќањето во тенисот

Спорт | Свет | 11.01.2017 09:29Посети : 756

Петкратната победничка на Грен слем турнирите, Марија Шарапова напорно се подготвува за враќањето на тениските терени кое треба да се случи на крајот месец април на мастерсот во Штудгарт, Германија.Руската убавица доби суспензија од 15 месеци поради користење на недозволиви супстанци. Шарапова позитивна беше на мелдониум, а тестовите и беа извршение после австралискиот Грен слем турнир.

- Не можам, а да не ја споделам среќата затоа што се враќам на мојата прва љубов, тенисот. Со нетрпение чекам да ги видам моите навивачи и да се вратам на она што најмногу сакам да го правам. - изјави Шарапова.Русинката во 2012, 2013 и 2014 година го освојуваше трофејот во Штудгарт, но на турнито ќе настапи без ранг на ВТА листата.


Фото: Шарапова во топ форма и без играње тенис


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 130 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833