ОГЛАСИ

Шнајдерлин прв заминува од Олд Трафорд

Спорт | Свет | 11.01.2017 13:12Посети : 650

Францускиот репрезентативец, Морган Шнајдерлин ќе биде првиот фудбалер кој официјално ќе го напушти Манчестер Јунајтед.Фудбалерот за врска во зимскиот преоден рок ќе премине во Евертон, а клубот од Гудисон парк на „црвените ѓаволи“ ќе им плати 24 милиони фунти.

Жозе Мурињо, менаџерот на Манчестер Јунајтед го потврди трансферот кој треба деновиве да се комплетира и обелодени.

На истиот пат како Шнајдерлин се наоѓа и Мемфис Депај, кој за разлика од Французинот ништо не покажа од свој потенцијал на Олд Трафорд.

Но, холандскиот репрезентативец во Евертон би се преселил на позајмица, не и со пернаментен договор како Шнајдерлин.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 361 гласови (39%)

Не - 74 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 482 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833