ОГЛАСИ

СП: Бразил без одговор на атомскиот ракомет од „триколорите“

Спорт | Свет | 11.01.2017 22:20Посети : 550

Селекцијата домаќин на Мундијалот, Франција со убедлив триумф над Бразил 31-16 (17-7) ја започна одбраната на тронот во светскиот ракомет.„Триколорите“ комплетно ја оправдаа улогата на фаворит во премиерниот натпревар од Мундијалот декласирајќи го Бразил во секој сегмент од играта.

Избраниците на Диние Динар демонстрираа атомски ракомет и на дело потврдија зошто се први фаворити за освојување, односно одбрана на трофејот.

Брилијатно издание на голот имаа Жерард и Омејер, а на висина од задачата беа сите играчи кои добија прилика за настап.

Првата рунда од А групата ќе се комплетира со мечевите Русија - Јапонија и Полска - Норвешка.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833