ОГЛАСИ

СП: Денес на програмата

Спорт | ЕП 2016 | 24.01.2017 09:30Посети : 1039

По денот пауза натпреварите продолжуваат на Светското првенство во Франција со дуелите од четвртфиналето.Четвртфиналната фаза ќе ја отворат селекциите на Норвешка и Унгарија со мечот во 17 часот. Домаќинот во 19 часот ќе се сретне со Шведска, а двата преостанатите мечеви Шпанија - Хрватска и Словенија - Катар се играат во 20 и 45 часот.

Двојки: Норвешка - Унгарија (17ч), Франција - Шведска (19ч), Шпанија - Хрватска (20:45ч), Словенија - Катар (20:45ч).


Шпанија-Хрватска / Норвешка-Унгарија

Франција-Шведска / Словенија-Катар


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Кој е дострелот на македонската ракометна репрезентација на ЕП во Хрватска?

Разигрување во четвртфиналната група

Полуфинале

Финале

Гласај

Разигрување во четвртфиналната група - 12 гласови (24%)

Полуфинале - 23 гласови (46%)

Финале - 15 гласови (30%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833