ОГЛАСИ

Голем февруарски попуст од 30 - 50 % на ексклузивна облека во „Румор“

Живот | Убавина | 08.02.2017 14:40Посети : 10308

Во месецот на љубовта и виното концепт шоп „Румор“ ги намали цените на ексклузивна облека креирана од светски познатите дизајнери и брендови: Ристо, Монографи, Елле, Румор.
фото: Емил Јовановиќ


На попуст во февруари во „Румор“ се и „We are owls" шарпите- изработени од големи парчиња најквалитетен кашмир и рачно печатени, како и накитот на Џуми Лим.
Месецот на попуст во „Румор“ е единствена прилика по екстра цени да си купите квалитетно дизајнерско парче или да изненадите некого. Количините се ограничени, па затоа побрзајте и изберете си подарок во „Румор“.
„Румор“ е единствениот мулти бренд во регионот кој ја носи високата мода од Њујорк и Париз кај нас. Уникатните креации на познати модни креатори се продаваат по цени прикладни за македонскиот пазар, што „Румор“ го прави неоддолив моден избор. 
„Румор“ стартува и сопствена колекција „Rumor“, која се произведува во Охрид со висококвалитетни материјали специјално изработени во Италија. Она што овој бренд го прави посебен е и соработката со млади талентирани уметници кои креираат уникатни модни детали како новчаници, миризливи свеќи и друго.Голем февруарски попуст од 30 - 50 % на ексклузивна облека во „Румор“


„Румор“ е лоциран на булеварот „Туристичка“ во зградата „Печијаре“ веднаш до здравствената ординација „Дарон“.


OhridNews
Фото: Емил Јовановиќ

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (14%)

Не - 24 гласови (86%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833