ОГЛАСИ

Видео: Како изгледаше музичко забавниот настан на годината во Охрид

OhridNews TV | OhridNews TV | 09.02.2017 21:54Посети : 12610

Зимска бајка на OhridNews на крајот од месец декември се уште е во свежи сеќавања на охриѓани, а деновиве заврши и монтажата на видео материјалот од традиционалниот предновогодишен хепенинг кој има и хуманитарен карактер. Музичко забавниот настан на годината во целосно исполнетиот центар за култура „Григор Прличев“ на публиката и понуди двочасовно уживање со безвременските хитови во беспрекорна и полна со емоции изведба на врвните музички уметници Емилија Маринова, Драган Василески - Пајо (Камелеон), Горан Папаз, Роберт Милески, Јане Тодороски и Филип Стојкоски Зизи. На „Зимската бајка“ фантастично шоу имаше извонредниот стендап комичар Никола Тодороски. Зимската бајка повторно понуди прекрасен сценски амбиент за што се погрижија Лабино саунд и цвеќара „Бела дизајн“, која изработува креативни декорации за свечени поводи. За светлото и звукот се погрижи повторно Лабино саунд. Настанот го поддржаа ресторан „Park Lake Side“, „Жито леб“, винарија Тиквеш, бутици „Емили“, бензинска пумпа „Моби Петрол“, „Мега продукција“ и фото Емилио, а главен медиумски покровител беше OhridNews. Како изгледаше музичко забавниот настан на годината во Охрид погледнете од видео записот на „Мега продукција“, која го овековечи настанот во висока дигитална резолуција и квалитет по кој оваа продукција е препознатлива.OhridNews
© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

OhridNews TV

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 429 гласови (40%)

Не - 91 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 564 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833