ОГЛАСИ

Фото: Грчка провокација за Македонија на меч од Лигата на Европа

Спорт | Свет | 16.02.2017 22:01Посети : 1501

Навивачите на ПАОК натпреварот со Шалке во рамките од 1/16 финалето во Лигата на Европа го искористија за политичка провокација за Македонија. Ултрас навивачите на домашниот состав во текот на првиот дел од натпреварот извадоа транспарент на кој пишуваше „Македонија е една и единствена и тука се наоѓа“.


Транспарентот кој се однесува на Македонија.


Грците неслучајно го одбраа натпреварот со Шалке за ваква провокација, бидејќи навивачката група „Комити“ од Скопје е збратимена со „сината“ навивачка армија од Гелзекирхен.

УЕФА мора остро да реагира и да ги санкционира овие провокации кои немаат допирна точка со фудбалот и спортот воопшто, а се случуваат во едно реномирано клупско натпреварување.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1262 гласови (37%)

Не - 848 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1270 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833