ОГЛАСИ

„Жолтиот ѕид“ на тапет во Германија

Спорт | Свет | 17.02.2017 08:27Посети : 942

Дел од навивачите на Борусија Дортмунд на дуелот со Дармштад во Бундес лигата предизвикаа серија инциденти за кои требаше да интервенира локалната полиција.По прегледувањето на снимките и извештаите Германската фудбалска федерација жестоко им одговори на навивачите од Дортмунд кои се познати како „жолт ѕид“ суспендирајќи ги до крајот на сезоната.

Точно се работи за 88 навивачи кои и по пат биле застанати и претресени во автобусот, а полицијата пронашла бакли, петарди, борбени нараквици, лекови за против болги, дрога и уште многу недозволени работи.

„Милионерите“ поради навивачите констатно се тапет од дисциплинската комисија во Германија, но овој пат цехот за лошите потези го платија само навивачите кои не ќе можат да влезат на стадионите ширум земјата до крајот на сезоната.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833