ОГЛАСИ

Мурињо: Првото полувреме не ме прави среќен, второто и резултат да

Спорт | Свет | 17.02.2017 09:02Посети : 560

Манчестер Јунајтед рутински предводен од Златан Ибрахимовиќ ја одработи домашната задача во првиот меч од 1/16 финалето во Лигата на Европа против Сент Етјен победувајќи со 3-0.На французите им треба чудо во реваншот за пет дена, бидејќи „црвените ѓаволи“ никогаш не отпаднале од европските натпреварувања кога првиот меч го добиле со два или повеќе гол разлика.

- Среќен сум со резултатот, но не и со изданието во првото полувреме. Немавме фокус и концентрацијата, правевме ужасни грешки назад, мислам дека треба да бидеме среќни што водевме 1:0 на полувреме. Во вториот дел приказната беше поинаква, направивме измени, и бевме побрзи на теренот. Секако беше подобро во второ полувреме што покажува и резултатот. - изјави Жозе Мурињо.Португалецот на Олд Трафорд истрча со најсилниот состав иако пред натпревар рече дека мечевите од Лигата на Европа кои се играат во четврток му создаваат проблеми во натпреварите од Премиер лигата.


Фото: Една е мајка

ЛЕ: „Црвените ѓаволи“ непогрешливи на Олд Трафорд, Рома ја потона подморницата (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833