ОГЛАСИ

Ги мина лекарските прегледи во Милан, преговараше со Барса, а потпиша за Саутемптон

Спорт | Свет | 17.02.2017 09:48Посети : 883

Уругвајскиот интернационалец Мартин Касерес преговараше со Барселона, ги мина лекарските прегледи на Сан Сиро, а на крајот парафираше договор со Саутемптон.„Светците“ го преставија поранешниот фудбалер на Јувентус кој со потпиша договор до крајот на сезоната со можност за продолжување.

- Предизвикот да настапувам во Премиер лигата беше одлучувачки, а и понудата од Саутемптон беше многу подобра од другите. - кратко изјави на преставувањето Касерес.

Дефанзивецот треба да преставува квалитетно засилување за Саутемптон кој на 26 февруари во финалето против Манчестер Јунајтед во Лига купот ќе брка титула.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали во екот на сезоната во Охрид треба да се одржуваат настани на отворено кои траат до доцна во ноќта?

Да

Не

Треба да постојат исклучоци, според строги правила

Гласај

Да - 1254 гласови (37%)

Не - 845 гласови (25%)

Треба да постојат исклучоци, според строги правила - 1264 гласови (38%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833