ОГЛАСИ

Нивото на водата во езерото еден сантиметар над дозволениот минимум

Вести | Охрид | 17.02.2017 10:30Посети : 1782

Нивото на Охридското Езеро е еден сантиметар над дозволениот минимум од 693.10, соопшти денеска УХМР. Според извршените мерења утрово во 7.30 часот, температурата на водата е 4.5 степени.Најновите мерења покажуваат дека по затворањето на испустот кај вливот на реката Црн Дрим на почетокот на месецот, до денес, нивото на водата во езерото се зголемило за 5 сантиметри.

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 113 гласови (32%)

Не - 241 гласови (68%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833