ОГЛАСИ

Голем попуст за големиот јубилеј на бутици „Емили“

Живот | Убавина | 24.02.2017 12:55Посети : 7876

Најпрепознатливиот бренд за облека во Охрид и Струга, бутици „Емили“, по повод 20-годишнината од постоењето подготви досега најголем попуст на целиот асортиман.Само во бутици „Емили“ може да купите свечени фустани со извонреден квалитет по цена од 1500 денари и нагоре.
Во бутици „Емили“ на попуст се и машките костуми кои сега се продаваат по почетна  цена од 3500 денари и нагоре.
По повод големиот јубилеј, на попуст во бутици „Емили“ се и капутите по цена од 1500 денари па нагоре.
Доколку во наредниот период ве очекуваат свечености, понудата на бутик „Емили“ е вистинска прилика да набавите облека за тие пригоди по екстра ниски цени.Бутици „Емили“, како и секогаш, мисли на идните невести. Покрај вообичаеното шиење и изнајмување, ново за оваа сезона е шиење венчаница по мерка за прво изнајмување.
Во текот на оваа јубилејна 20 година од работењето, бутици „Емили“ постојано ќе ги изненадуваат потрошувачите со акции и и поволности при купувањето. За новостите и изненадувањата кои ги подготвува „Емили“ информирајте се на OhridNews и на фејсбук страната на најпознатите бутици во регионот. 
Бутиците „Емили“ се лоцирани во ТЦ „Амам“ на кат во Охрид и во Струга наспроти градскиот пазар.


OhridNews
фото: „Мега продукција“


 

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 4 гласови (14%)

Не - 24 гласови (86%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833