ОГЛАСИ

Клоп: Не сум, а треба бидам загрижен

Спорт | Свет | 28.02.2015 10:35Посети : 32

Серијата без пораз и без постигнат погодок шампионот во Премиер лигата, Лестер ја прекина победувајќи го Ливерпул со 3-1 на „Кинг Пауер“ стадионот.„Црвените“ после поразот од „лисиците“ заостанаа од ТОП 4 екипите и си ја загрозија петтата позиција на табелата.

- Не сум, а треба да бидам загрижен. Како е, така е и не сакам да драмтизирам после поразот од Лестер. Можевме да бидиме многу подобри, но не бевме затоа изгубивме. Имаме недела дена да се подготвиме за следниот натпревар кој не очекува со Арсенал. Повторно мора да реагираме одговорно и трезвено бидејќи ќе се сретнеме со наш директен ривал и немаме многу избор. - рече Јирген Клоп.Германскиот стручњак не е оппимист за враќање на капитенот Џордан Хендеросн на теренот за дербито со Арсенал, откако го пропушти дуелот со Лестер.


Шок терапијата вроди со плод, Лестер го растури Ливерпул (видео)


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 527 гласови (31%)

Не - 1161 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833