ОГЛАСИ

Борец ги комплетираше учесниците во плејофот во Супер лигата

Спорт | Охрид | 20.03.2017 09:02Посети : 793

Екипата на Борец со победа над директниот конкурент Прилеп (41-39) на една рунда од крајот на регуларниот дел во Супер лигата ги разреши дилемите околу патниците во плејофот.Тимот од Велес со триумфот против Прилеп во меч со вкупно 80 голови ја осигура четвртата позиција на табелата која последна води во разигрувањето за титулата.

Четвртопласираниот Борец им се придружи на Охрид, Пелистер и Еурофарм Работник кои претходно обезбедија пласман во елитното друштво кое го заокружуваат Вардар и Металург.

Резултати: Работнички - Радовиш 21-32, Борец - Прилеп 41-39, Охрид - Пролет 34-22, Металург 2 - Пелистер 24-35, Вардар Јуниор - Еурофарм Работник.

Табела: Охрид 40, Пелистер 40, Еурофарм Работник 34 (-1), Борец 29, Радовиш 25, Прилеп 23, Пролет 22, Металург 2 18, Вардар Јуниор 14, Работнички 0.

Двојки 18.коло: Радовиш - Охрид, Пелистер - Вардар Јуниор, Прилеп - Металург 2, Еурофарм Работник - Работнички, Пролет - Борец.


Фото: Архива
OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 129 гласови (31%)

Не - 285 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833