ОГЛАСИ

Хан нема да се сретне со претставници на движењето „За заедничка Македонија“

Вести | Македонија | 20.03.2017 17:08Посети : 714

Еврокомесарот за проширување на Унијата Јоханес Хан, кој утре доаѓа во официјална посета на Македонија, нема да се сретне со претставници на движењето „За заедничка Македонија“ кое протестира за, како што велат, зачувување на унитарноста на државата.


Официјален Брисел денеска потврди дека Хан утре во Скопје ќе се сретне само со политичарите во обид да се изнајде решение за длабота криза која го подели македонското општество.


Од иницијативата „За подобра Македонија“ пак најавуваат продолжување на протестите.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали паркирањето во Охрид треба да се модернизира?

Да

Не

Гласај

Да - 1168 гласови (89%)

Не - 149 гласови (11%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833