ОГЛАСИ

Тренерот на Вардар прв кандидат на РФМ за селектор на Македонија

Спорт | Македонија | 20.03.2017 22:27Посети : 926

Стратегот на македонскиот ракометен шампион Вардар, Раул Гонзалес Гутиерез е прв кандидат на Ракометната федерација на Македонија за селекторската позиција во најквалитетната репрезентација.Селекторското столче остана празно, откако доскорешниот селектор Лино Червар ја напушти Македонија прифаќајќи ја понудата од родната земја Хрватска.

Предводникот на „црвено црните“ во следните денови треба да има состанок со челниците на РФМ на кој ќе се преговара за селекторската функција и ако се помине во најдобар ред 47-годишниот стратег ќе биде промовиран за нов селектор.

Шпанскиот стратег кој добро го владее македонскиот јазик трета сезона е на клупата од Вардар и успешно го води клубот во Лигата на Шампиони.


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 429 гласови (40%)

Не - 91 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 564 гласови (52%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833