ОГЛАСИ

Од печат излезе пролетното издание на „Наше Здравје“ со корисни совети и актуелности од медицината и стоматологијата

Живот | Здравје | 14.04.2017 13:47Посети : 2309

Информации и корисни совети за алергиите, употребата на витамините, пролетниот замор, стручни препораки за заштита на здравјето и актуелни теми од областа на медицината и стоматологијата содржи пролетното издание на магазинот „Наше Здравје“, кое излезе од печат за Велигденските празници. Во него уште ќе прочитате за отворањето на новата супер модерна очна болница „Деница“, како и други содржини кои ќе го задржат вниманието на читателите.-Навлеговме во пролетта, а со тоа и во време кога алергиите напаѓаат од сите страни. За тоа како да го победиме постојаното солзење на очите, досадното кивање и кашлање, гушењето во грло, но и многу други симптоми што ја следат оваа состојба, во пролетното издание  „Наше Здравје” направивме разговор со најдобриот стручњак од оваа област кај нас, убедени дека советите и укажувањата на најдобар начин ќе можат да им помогнат на оние кои имаат потреба од заштита и лекување на алергиите. - вели главниот уредник фармацевт м-р Марица Угриноска Баткоска.Издавач на магазинот „Наше здравје“ е ланецот аптеки „Виа Фарм“ во соработка со Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“. Извршен уредник е Горан Момироски, уредник соработник Мишо Китаноски, графичкиот дизајн е на Антонио Стаматоски.Бесплатниот магазин „Наше здравје“ може да се најде во аптеките „Виа Фарм“ во Охрид, Струга, Вевчани и Лабуништа, во Стоматолошкиот центар „Д-р Баткоски“ во комплексот „Св. Ѓорѓија“ во Охрид, во јавните здравствени установи и болниците во Охрид и Струга, како и во познати хотелски и угостителски брендови, модни салони и други препознатливи места во регионот и пошироко.


OhridNews
 


Навлеговме во пролетта, а со тоа и во време кога алергиите напаѓаат од сите страни. За тоа како да го победиме постојаното солзење на очите, досадното кивање и кашлање, гушењето во грло, но и многу други симптоми што ја следат оваа состојба, во пролетното издание  „Наше Здравје” направивме разговор со најдобриот стручњак од оваа област кај нас, убедени дека советите и укажувањата на најдобар начин ќе можат да им помогнат на оние кои имаат потреба од заштита и лекување на алергиите.© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Живот

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 67 гласови (27%)

Не - 180 гласови (73%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833