ОГЛАСИ

Богат културно - забавен празничен викенд во Охрид

Занимливости | Охрид | 14.04.2017 16:54Посети : 1827

За продолжениот празничен викенд охриѓани и гостите ќе може да уживаат во живи свирки, забавни и културни настани во Охрид.


Петтата епизода од втората сезона на театарската импровизација „Импровокација“ на репертоарот на Народниот театар Охрид е во петок (14 април 2017) година во подрумската сцена на Центарот за култура „Григор Прличев“.


Почеток 20 часот.Вечерва, петок, во „Влахов52“ има акустична свирка со бендот „Три јо“, кој изведува екс ју хитови.


Забавата започнува во 22 часот.Петок 14-ти април, во „Cuba Libre Beach & Bar“ гостува бендот „Iguana“.


Почеток 22.00.Прославете ги Велигденските празници со највкусните мезиња, наздравете со најголемиот број на ракии и вина и развеселете се со акустичната музика на Ансамбл "Билјана" во Мезе бар10“.


Најурбаното мезачко катче за претстојните празници нуди препознатлив квалитет и музика заодлично расположение.

Уживајте со староградскиот мелос и музиката на Ансамбл "Билјана" на 14, 15 и 16 април.

Почеток 21.00.Петок 14.04, сабота 15.04 и недела 16.04, забава во клуб „Еспана“ со Ирена Велјовска и „Бумбари бенд“


Не пропуштајте ја најдобрата забава.Сабота, 15.04, во Куба Либре настапува "BandOff".


Забавата започнува во 22 часот.Недела, 16-ти април во „Куба Либре“ настапува Ѓоко Танески со неговиот бенд.


Почеток: 22 часот.За овие и другите настани од забавата и културата редовно информирајте се во рубриката „Што, Кога, Каде“ на најпосетуваниот интернет портал во регионот OhridNews.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Занимливости

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833