ОГЛАСИ

Харт не е опција на Енфилд

Спорт | Свет | 20.04.2017 18:40Посети : 344

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп ги отфрли сите шпекулирања за евентуалниот ангажман на Џо Харт после завршување на оваа сезона.Англичанецот сезонава настапува во Торино како позајмен фудбалер од Манчестер Сити, а името негово често се поврзува со „црвените“ од Енфилд кои имаат чести проблеми со формата на голманите.

- Харт е фантастичен голман со уште поголеми човечки квалитети. Моментално ние имаме двајца голмани и немаме потреба од трет ниту сега, а ниту во иднина. - изјави Клоп.

Харт најверојатно нема да се врати на „Етихад“ туку ќе бара трансфер или повторно позајмица. Цената на трансфер пазарот на Харт изнесува 24 милиони евра.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833