ОГЛАСИ

ЛЕ: Продолженијата среќни за Мен Ју и Ајакс, пеналите за Лион (видео)

Спорт | Свет | 20.04.2017 23:51Посети : 766

Екипите на Манчестер Јунајтед, Селта, Ајакс и Лион се полуфиналисти во најмасовното клупско натпреварување во Европа.Полуфиналните протагонисти имаа различен пат до целта. Манчестер Јунајтед после продолженија го елиминираше Андерлехт совладувајќи го 2-1, откако регуларните деведесет минути завршија 1-1.
На сличен начин како „ѓаволите“ пласман во ТОП 4 обезбеди и тимот на Ајакс. Холанѓаните изгубија од Шалке 3-2, но првиот меч го добија со 2-0 резултат кој им донесе полуфинале.


Францускиот преставник Лион после изведување на пеналите (7-6) го совлада Бешикташ, откако двата мечеви завршија со идентична победа за домаќините (2-1).


Во регуларните деведесет минути полуфиналниот билет го чекираше Селта која во Белгија кај составот на Генк ремизирајќи 1-1 ја одбрани предноста (3-2) од првиот натпревар.

Резултати: Генк - Селта 1-1 (2-3), Мен Ју - Андерлехт 2-1 (1-1), Шалке - Ајакс 3-1 (0-2), Бешикташ - Лион 2-1 (.-.) 


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833