ОГЛАСИ

НБА: Мемфис ја намали негатива, а Кливленд ја зголеми предностa (видео)

Спорт | Свет | 21.04.2017 08:42Посети : 289

Кошаркарите на Кливленд се наоѓаат на една победа од пласман во следната рунда во плејофот во НБА лигата, откако во третиот меч од серијата со Индијана славеа со 119-114 и поведоа со 3-0.„Пејсерси“ на полувреме имаа водство од 15 поени, но „коњаницата“ во вториот дел предводена од Леброн Џејмс кој мечот го заврши со 41 кош го сврте резултатот во своја полза и забележа нова вкупно трета победа.Екипата на Мемфис ја врати неизвесноста во серијата со Сан Антонио победувајќи во третиот меч 105-94 после кој намалија на 2-1. „Гризлите“ и четвртиот меч го играат пред своите гледачи што ќе биде шанса за егал со „мамузите“ кои се меѓу петте фаворити за тронот во НБА лигата сезонава.Резултати: Индијана - Кливленд 114-119 (0-3), Милвоки - Торонто 104-77 (2-1), Мемфис - Сан Антонио 105-94 (1-2).


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833