ОГЛАСИ

„Црвените ѓаволи“ скапо го плаќаат пласман во ТОП 4 во ЛЕ (видео)

Спорт | Свет | 21.04.2017 09:48Посети : 1031

Манчестер Јунајтед со две посериозни повреди на Златан Ибрахимовиќ и Маркос Рохо го плати пласманот во полуфиналето во Лигата на Европа. „Црвените ѓаволи“ во 1/4 финалето го елиминираа Андерлехт после продолженија (2-1), откако регуларните 90 минути звршија без победник.Во првиот дел принудно поради повреда натпреварот го заврши Аргентинецот Рохо кој од тревникот на Олд Трафорд изнесен беше на носилки. Пред последниот свиреж се повреди и Ибрахимовиќ кој се жалеше на големи болки во десното колено.


- Не сум лекар и не сакам да давам конкретни изјави, но можам да кажам дека се работи за тешки повреди. Вистинска штета ќе биде ако нашите двајца фудбалери на ваков начин ја завршат сезоната. - рече Жозе Мурињо.


Човек на одлука на Олд Трафод беше Маркус Рашфорд кој во 110-та минута погоди за 2-1 и го лансираше својот клуб меѓу најдобрите четири во најмасовното клупско натпреварување.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 92 гласови (30%)

Не - 214 гласови (70%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833