ОГЛАСИ

Трета МФЛ: Супер дерби помеѓу Лабуништа и Струга Трим Лум

Спорт | Охрид | 21.04.2017 11:29Посети : 1051

22-та рунда во Третата македонска фудбалска лига ќе ја одбележи пресметката помеѓу водечките екипи на табелата Лабуништа и Струга Трим Лум.Во пресрет на дербито стружани се лидери на табелата со три бодови повеќе од предизвикувачот тимот на Лабуништа кој прв низ целта ја мина есенската полусезона.

Екипата на Сатеска на домашен терен против Кравари ја продолжува борбата за опстанок во Третата лига, додека Охрид гостува кај тимот на Фљамуртари.

Двојки: Кораб - Преспа, Сатеска - Кравари, Караорман - Пролетер, Лирија - Могила, Лабуништа - Струга Трим Лум, Велешта - Влазними, Фљамуртари - Охрид.

Табела: Струга Трим Лум 46, Лабуништа 43, Кораб 42, Кравари 37, Преспа 32, Охрид 31, Лирија 28, Влазними 28, Фљамуртари 24, Велешта 22, Пролетер 21, Караорман 20, Сатеска 19, Могила 18.


OhridNews

© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 549 гласови (31%)

Не - 1205 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833