ОГЛАСИ

Мадридско дерби 1/2 финалето во Лигата на Шампиони !

Спорт | Свет | 21.04.2017 12:34Посети : 1150

Минатогодишните финалисти во Лигата на Шампиони, Реал и Атлетико Мадрид ќе ги одмерат силите во една од двете полуфинални пресметки во најеминетното клупско натпреварување во Европа, додека втората ја сочинуваат екипите на Монако - Јувентус.Првите полуфинални натпревари на програмата се играат 2 и 3 мај, а реваншите 9 и 10 мај. Големото финале се игра на 3 јуни на „Милениум“ стадионот во Кардиф.

Двојки:

Реал Мадрид - Атлетико Мадрид

Монако - Јувентус


OhridNews

© 2017 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Спорт

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали е потребно формирање специјална служба - полиција за борба против загадувачите на животната средина?

Да

Не

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа

Гласај

Да - 346 гласови (39%)

Не - 72 гласови (8%)

Надлежните служби треба да почнат да ја вршат својата работа - 468 гласови (53%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833