ОГЛАСИ

Советниците ќе расправаат за иднината на веслачкиот клуб „Југ“

Вести | Охрид | 21.04.2017 13:52Посети : 546

Предлог Заклучокот за усвојување на информацијата за состојбата на веслачкиот клуб „Југ’’ заедно со предложените план и мерки за продолжување на постоењето и активноста на клубот, ќе биде на дневен ред на 70-та седница на советот на општина Охрид закажана на 27-ми април, четврток со почеток во 11 часот. Советниците ќе расправаат и за исплата на долгот на веслачкиот клуб „Југ“ по основ на правосилни извршни исправи.На дневен ред на седницата ќе се најдат и предлог одлуките за усвојување на измените и дополнувањата на развојната програма за уредување на градежно земјиште за 2017 – 2019 година, за распоредот на средствата на Буџетот на општина Охрид за 2017 година, организирање на режимот на сообраќај на дел од територијата на општина Охрид, отстапување на користење на паркинг простор од општина Охрид на ЈП„Билјанини извори“ Охрид, за одобрување на финансиски средства за материјално финансиска поддршка на спортски клуб на подрачјето на општина Охрид за 2017 година, како и низа точки од сферата на урбанизмот.


OhridNews


© 2018 Ohridnews.com. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Ohridnews.com

Вести

ВАШЕТО ВНИМАНИЕ

АНКЕТА

Дали ќе биде постигнат договор за спорот со името помеѓу Македонија и Грција?

Да

Не

Гласај

Да - 583 гласови (31%)

Не - 1305 гласови (69%)

Резултати Гласај

ПОВАЖНИ ТЕЛЕФОНИ

Полиција : 192 Брза помош : 194 Пожарна : 193 Центар за справување со кризи - Охрид : 195 АМСМ : 196 Автобуска станица : 260-339 Аеродром : 252-820 Црвен крст : 261-909 Водовод : 250-122 Комуналец : 263-325 НУ Центар за култура : 261-063 Завод и Музеј : 262-498 Основен суд : 261-868 ЕВН Информации : 0890 12345 ЕВН Дефекти : 0890 88888 Општа болница : 267-267 ФТУ - Охрид : 262-147 Охридско лето : 261-304 Организација на потрошувачи на Охрид : 252-833